No to wracamy do czasów dzieciństwa. Zdążyłeś się już zastanowić nad tym co lubisz w swoim wewnętrznym dziecku? Jeżeli o mnie chodzi, to jest to zapewne umiejętność cieszenia się z małych rzeczy. A jak jest z Tobą?

Obejrzałeś film “Inside Out”? Mam nadzieję, że tak i jak zapewne wiesz Riley, główna bohaterka filmu wspierana jest przez 5 różnych emocji zamieszkujących jej głowę. Te emocje pokazują nam jak działa nasz mózg i w jaki sposób reagujemy na różne kwestie ze świata zewnętrznego.

Naszym dzisiejszym zadaniem jest wypisanie różnych wspomnień z dzieciństwa i wrzucenie ich do odpowiedniej kategorii emocjonalnej. Co było radosne? Jakie wydarzenie wywołało smutek? Kiedy poczułeś strach, a kiedy złość? Co sprawiało, że czułeś niechęć? Wpisz wszystko co chcesz, a kółka pomaluj odpowiednio na kolor żółty, zielony, niebieski, czerwony  oraz fioletowy.

Aby móc wypowiedzieć się o wspomnieniach w języku angielskim, możemy użyć wyrażenia – I REMEMBER- po tym wyrażeniu leci nam – ing-, czyli:

I remember flying a balloon.

I remember opening presents.

I remember drawing.

W języku polskim będzie to brzmiało tak:

Pamiętam rysowanie, otwieranie, latanie. To oznacza, że to nasze -ing- to nie jest w tym przypadku czasownik, a wyrażenie odczasownikowe. Pamiętam kogo? co? Latanie, a latanie to rzeczownik, a nie czasownik :) Jasne?

No to teraz czas na Ciebie, pokaż co potrafisz. Możesz nawet opowiedzieć o tym samemu sobie podczas porannej toalety :)

Jak już to zrobisz, to rzuć okiem na to co takiego słychać u Riley.