was successfully added to your cart.

Hey. Hi. Hello.

Dla dziewczynek

Cześć, nazywam się Amy i tak samo jak Ty uczę się języka angielskiego. Mam już 10 lat. Chodzę do szkoły. Mam kilku przyjaciół. Czasami jeżdżę na wycieczki z rodzicami. Bardzo lubię chodzić do szkoły a Ty?

Twoje wyzwanie na dzisiaj to wyobrażenie sobie mnie jak miałam 5 lat i jak będę miała 25 lat. Hmmm… Co Twoim zdaniem się zmieniło we mnie i zmieni? Jak wyglądałam i będę wyglądała? Spróbuj mnie narysować w ramkach, które znajdują się na karcie pracy po mojej lewej oraz prawej stronie.

IMG_4181

Życzę Ci udanego tworzenia mojego i Twojego życiorysu :)

 

 

Dla chłopców

Cześć, jestem Wally z Wallstreet. Ja też uczę się języka angielskiego. Mam już 10 lat. Chodzę do szkoły, chociaż czasem wolałbym pójść na boisko i pograć w piłkę nożną ;)

Mam kilku kumpli. Czasami udaje mi się zbudować model samolotu. Tak naprawdę, to ja bardzo lubię chodzić do szkoły a Ty?

Twoje wyzwanie na dzisiaj to wyobrażenie sobie mnie jak miałem 5 lat i jak będę miał 25 lat. Hmmm… Co Twoim zdaniem się zmieniło we mnie i zmieni? Jak wyglądałem i będę wyglądał?

Spróbuj mnie narysować w ramkach, które znajdują się na karcie pracy po mojej lewej oraz prawej stronie.

IMG_4182

Życzę Ci udanego tworzenia mojego i Twojego życiorysu :)

Daj z siebie wszystko.

 

Dla rodziców 

Przeczytaj dziecku ten krótki opis, a następnie przejdź do rozmowy na temat tego co jest aktualnie kolorowane i rysowane przez Twoją pociechę. Ta rozmowa nie musi odbywać się w języku angielskim. To zostawcie nam :)

 

Jak już wspominałam w książce “Masz Tę Moc”, myślenie wizualne aktywuje się na podstawie obrazu. Samo rysowanie czy też kolorowanie nic nam nie da. Potrzebny jest odpowiedni zestaw pytań.

Pytania, które ja proponuję zadać dzieciom podczas wykonywania tego polecenia to:

1. Co sprawiło, że przedstawiłaś/ eś Amy/ Wally`ego w taki sposób jak miał/a 5 lat?

2. Dlaczego uważasz, że nasz bohater będzie tak właśnie wyglądał w przyszłości?

3. Co sądzisz na temat narysowanego przez Ciebie obrazka?

Zgodnie z zasadą “Trójka Rządzi”, którą również znajdziecie opisaną w książce, 3 pytania to wystarczająca ilość przy pracy nad taką notatką.

To co ja mogę doradzić, to to aby nie oceniać obrazka dziecka. Pozwolić mu samodzielnie wypowiedzieć się co myśli na temat swojego dzieła. Jeżeli dzieci mają problem z wypowiedzeniem tego co czują, to rodzic powinien spróbować sparafrazować wypowiedź w taki sposób, aby obie strony rozumiały treść przekazanej informacji:)

 

No to co? Zaczynamy? :)

Poniższe załączniki to pliki PDF, możecie je ściągać, wydrukować dzieciom i wspólnie rozpracować zadanie.

 

Udanej pogawędki:)

 

Amylekcja1 wallylekcja1

 

About Angelika Skotnicka

Leave a Reply