Cześć,

witam Cię serdecznie po drugiej stronie naszego zeszytu. Bardzo się cieszę, że jesteś tutaj ze mną, ponieważ oznacza to iż tak samo jak mi i naszemu zespołowi Wallstreet Your English zależy Ci na tym aby uczyć się języka w troszeczkę mniej standardowy sposób.

 

No to jak? Zaczynamy?

Myślę, że to najwyższa pora, aby nauka i wiedza stały się Twoją wizytówką, a nie powodem do wstydu.

 

Zastanawiasz się czasem czy warto jest kogoś docenić za to co dla nas robi, lub za to jakim człowiekiem jest? Szkoda, że czasami jest nam łatwiej powiedzieć coś negatywnego na temat drugiej osoby, niż podzielić się z nią i wysłać pod jej adresem coś pozytywnego. Myślę, że na samym początku od tego właśnie powinniśmy zacząć. Wskakuj po naszą notatkę, wydrukuj stronę i podziel się wiadomością z kimś kogo spotkasz choćby nawet za sekundę.

 

Pamiętaj o tym, że to co dajesz światu, wraca do Ciebie ze zdwojoną siłą, a z własnego doświadczenia wiem, że lepiej ugiąć się pod ciężarem dobra niż czegoś negatywnego :)

Czerp z mojej wiedzy i doświadczenia do woli :)

 

Dzisiejsza lekcja będzie bardzo luźna. Zastanów się komu chciałbyś wręczyć karteczkę z odpowiednim napisem. Może Twoja mama jest wspaniała, a tata jest urodzonym liderem? Może Twoja siostra to świetny słuchacz, a brat to spoko kumpel? Myślę, że tak :) Dlatego, biegnij do nich i im o tym opowiedz, a potem wspólnie obejrzyjcie ten filmik:

 

 

Znam go od bardzo dawna, natomiast przypomniała mi o nim cudowna Pani, która również uczy języka angielskiego, ale w mieście pod Warszawą :) Gosiu, dzielimy się wdzięcznością z całą Polską :)

Nadeszła właśnie chwila na wyrażenie

I am grateful for to wyrażenie, którego używamy chcąc powiedzieć, że jesteśmy komuś za coś wdzięczni. Po tym wyrażeniu leci nam -ing- lub jakaś rzecz, zaktórą chcemy podziękować, czyli mówimy:

I am grateful for working with you.

She is grateful for Peter`s help.

We are grateful for everything that we have.

 

Angelika

 

Notatka do pobrania:

OGs1