Gramatyka nie zawsze kojarzy się z czymś przyjemnym i łatwym, ale ja uważam, że tam gdzie jest to możliwe, to należy sobie ułatwiać życie.

2 okres warunkowy jest czasami nasza zmorą, a przynajmniej potrafi nią być. Spróbujmy go jednak rozgryźć z trochę innej strony :)

Jak zapewne wiesz, okresu tego używamy wtedy kiedy chcemy powiedzieć o czymś co jest mało prawdopodobne. Sytuacja taka, istnieje tylko na pograniczu naszej wyobraźni, a prawdziwego życia, jak na przykład

IF I were a millionaire I would buy three houses.

Gdybamy sobie, co wydarzyłoby się, gdyby jakiś warunek X został spełniony w naszym życiu. W przypadku powyższego zdania, warunkiem tym jest bycie milionerem.

 

To co dzisiaj chcę Ci zaproponować, to wyobrażenie sobie, że mółbyś posiadać swojego własnego dżina w butelce. Zupełnie jak w bajce Alladyn. Teraz jak już go mamy, jest jakaś szansa, że coś może się wydarzyć. O co takiego chciałbyś poprosić swojego dżina?

Spróbujmy teraz po angielsku:

If I had a genie I would ask for….

->

->

->

podaj mi przynajmniej 3 odpowiedzi. Przy wymyślaniu 3, Twój mózg nie zdąży się zmęczyć, a każdy z nas napewno znajdzie 3 życzenia. To prawie tak jak w przypadku złotej rybki :)

Myślę, że 2 okres warunkowy mamy z głowy. Przejdźmy teraz do pierwszego. Spójrz na naszą notatkę tutaj:

IF you love me the right way I will…

Wyobraź sobie, że rozmawiasz ze swoją drugą połówką. Co zrobisz, jeżeli ta osoba będzie Cię kochała w odpowiedni sposób?

Narysuj w chmurkach te 3 rzeczy.

 

Na sam koniec narysuj siebie jako dżina. Teraz to Ty możesz spełnić czyjeś marzenia i pragnienia. Co takiego zrobisz dla innych?

Mam nadzieję, że same dobre i prawdziwe rzeczy. Trzymam mocno kciuki za Twoje decyzje :)

 

Notatka do pobrania:

OGs47