Czy chociaż raz nie zdarzyło Ci się marzyć o byciu milionerem? Myślę, że większość z nas chciałaby nim być, po to aby móc podróżować, poznawać nowych ludzi, pomagać innym. Jaka jak Twoja wizja na osiągnięcie takie statusu życia? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu, a czego chciałbyś dokonać dla innych ludzi?

 

Chciałabym abyś z dzisiejszych zajęć wyniósł wiedzę na temat tego co sprawia, że Twoje życie jest bogate, ale nie w materialny sposób, a raczej bardziej w metafizyczny. Co powoduje, że czujesz się jak milioner, ale nie są to pieniądze i wszystko to co można za nie kupić?

 

U mnie to rodzina, pasja oraz wiara. To są rzeczy, których nie da się kupić za żadne pieniądze i dzięki nim czuję się bogatym człowiekiem. Gdyby kiedyś udało mi się zostać milionerką, to podróżowałabym dookoła świata, spędziła jeden dzień na księżycu oraz pomogła innym w spełnieniu ich marzeń. A jak jest u Ciebie?

 

Spójrz, że w notatce dodałam Ci jeszcze 2 idiomy, które uważam, że warto znać jak rozmawia się o pieniądzach:

as poor as a church mouse – biedny jak mysz kościelna

I used to be as poor as a church mouse.

to make a quick buckszybko zarobić grosz

I think that it is easy to make a quick buck in England.

 

Piosenka, którą moi uczniowie bardzo lubią w tematyce pieniędzy to ta gdzie śpiewają, że nie jestem bogaty, ale żyję jak milioner.

Leci w radio bardzo często. Podczas kolejnej podróży samochodem postaraj się sobie odpowiedzieć na pytanie: jak mogę żyć jako milioner, nie będąc bogatym. Wsłuchaj się bardzo mocno w słowa… Może właśnie tam ukryta została odpowiedź?

 

Notatka do pobrania:

OGs4