Czy kiedykolwiek zastanowiłeś się jak można połączyć przyjemne z pożytecznym? Pewnie nie raz zdarza Ci się oglądać mecz piłki nożnej. Świetnie, ja też jestem ogromną fanką tego sportu. Uważam, że jest to również dziedzina, z której warto jest znać chociaż trochę angielskiego słownictwa, bo przecież ten sport wywodzi się z Anglii, dlatego pewnie nie raz przyjdzie Ci o tym z kimś porozmawiać :)

Jaka jest moja propozycja?

Podczas kolejnego meczu, wyłącz głos na 10 minut. Obserwuj co się dzieje na boisku, staraj się być w stanie powiedzieć kto jest najlepszym piłkarzem tego meczu (tego naszego, 10-cio minutowego) :)

Włącz głos, natomiast przestaw język lektora na angielski i spróbuj zlokalizować  lub usłyszeć wszystkie słówka i wyrażenia, które dla Ciebie przygotowałam w notatce z dzisiejszych zajęć :)

Daj znać czy się udało.

 

Dla przyjemności polecam Ci obejrzenie najlepszych momentów mojej ulubionej drużyny. Tutaj też staraj się być w stanie nazywać pozycja zawodników w języki angielskim, oraz zamień się w słuch jeśli chodzi o piosenkę, która jest podkładem. Czy Twoim zdaniem pasuje ona do tego co aktualnie dzieje się na ekranie?

 

Aaa. nie zapomnij czegoś narysować, czy tez nabazgrać na stronie nr 3 w ONE GAME :)

 

Notatka do pobrania:

OGs3