Cześć,

a skoro o marzeniach była mowa ostatnio, to czy marzyło Ci się kiedyś zwiedzenia USA w dłuż i wszerz? Ja zawsze bardzo tego chciałam, jednak moim miejscem numer 1 zawsze był Nowy Jork. Udało mi się to osiągnąć. Udało mi się także odwiedzić San Francisco i dzisiaj właśnie o nim.

 

Co z pewnością zrobiłbyś będąc w SF? Bardzo często spotykam się z tym, że macie problem z wypowiedzeniem się w języku angielskim o tym co bym robił/ robiła gdzieś tam, albo z kimś tam. Aby tego dokonać, wystarczy nam jeden czasownik: WOULD. No to lecimy:

I would definitely visit the Golden Gate Bridge. (z pewnością bym zobaczyła ten most)

I would never take a taxi in San Francisco (nie pojechałabym taksówką, bo mają super kolej :) )

Probably, I would walk around the city. (Prawdopodobnie, udałabym się na spacer po mieście).

A Ty? Co byś zrobił? Gdzie byś poszedł? Co byś zobaczył? Co byś kupił?

Wiesz co jest najlepsze w czasowniku WOULD? Fakt, że używając go nie musisz już kombinować z końcówkami zwykłego czasownika, bo on zawsze idzie tam goły i wesoły :)

I would eat

I would drink

I would go

W tej notatce zostawiłam Ci miejsce na rysowanie, natomiast na stronie 8 proszę Cię o wypisanie wszystkiego tego co BYŚ zrobił będąc w San Francisco. Pogdybajmy sobie trochę, a potem posłuchaj piosenki i spróbuj znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

– Co to jest shimmering light?

– Kim mogła być kobieta, która podpaliła świeczkę?

– Dokąd prowadziła droga, którą wskazała?

Jeżeli nie uda Ci się tego wymyślić po pierwszym przesłuchaniu piosenki, to słuchaj jej tak długo aż wejdzie Ci w krew :)

 

Notatka do pobrania:

OGs8