was successfully added to your cart.

Myślenie wizualne dla maturzystów oraz gimnazjalistów

Cześć, tutaj już raczej rodzice nie będą nam potrzebni. Możemy pogadać na linii uczeń – nauczyciel i wprawić Wasze mózgi w ruch. To co chcemy Wam zaproponować, to uruchomienie myślenia wizualnego za każdym razem kiedy przychodzi Wam nauczyć się czegoś nowego. Bardzo fajnie jak będziecie przy tym całym procesie tworzyć swoje własne notatki. Mam nadzieję, że Wasza wiedza wystrzeli w kosmos i że będziecie w stanie się nią dzielić z innymi. Bardzo mocno trzymam za Was kciuki i Was wierzę. Nie ważne czy chcecie zostać piłkarzami, piosenkarkami, aktorkami, lekarzami, prawnikami, nauczycielami czy kimkolwiek innym. Ważne jest to, aby cel jakim jest ciągłe poszerzanie Waszych horyzontów nie zniknęło Wam sprzed oczu. Wasza nauka nie skończy się na maturze, co więcej, ona nawet nie skończy się jak dostaniecie dyplom wyższej uczelni do ręki. Wiem, że to utarte stwierdzenie, ale naprawdę uczyć będziecie się całe życie. Codziennie możecie nauczyć się czegoś nowego. Pójdziecie do pracy, będziecie musieli być elastyczni, przyjdzie Wam współpracować z innymi ludźmi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziecie prowadzić rozmowy w języku angielskim. To czego ja życzę Wam i sobie, to to żebyście się nie bali, żebyście wierzyli mocno w siebie i w swoje możliwości. Kuba Błaszczykowski też tak samo jak Wy chodził do liceum, mierzył się z takimi samymi lub podobnymi problemami, a mimo wszystko nigdy się nie poddał w walce o swoje marzenia, i co? Gra teraz na największych stadionach na świecie? Gra. Wy też możecie to osiągnąć. Ktoś mi kiedyś powiedział bardzo mądre słowa: ” Wygrany, to przegrany, który nie poddał się o jeden raz więcej.” Taka jest prawda. Nie zawsze w życiu wszystko będzie wychodziło tak jak tego chcecie. Nie zawsze będziecie odnosić sukces i nie ważne czy tym sukcesem jest 5 na sprawdzianie, czy dostanie pracy. Najważniejsze jest to żebyście nie poddawali się ani na sekundę. Jak nie uda się strzelić gola w dzisiejszym meczu, to uda się w następnym. To Wam mogę obiecać. Koniec końców, uda Wam się trafić do bramki :)

 

Nasza propozycja Waszych notatek jest następująca. Będziemy Was prowadzić przez różne fakty i zagadnienia: np. 3 rzecz, których mężczyźni nie wiedzą o kobietach, albo 3 rzeczy, których kobiety nie wiedzą o mężczyznach. Waszym zadaniem jest wyszukiwanie artykułów (in English, of course), które zaopatrzą Was w odpowiednią wiedzę. Wy jako dorosła młodzież, nie możecie pisać na notatkach. Cała wiedza ma być przekazana w formie obrazków (tak! nawet tych narysowanych na szybko długopisem).

 

Amy i Wally już nam trochę wyrośli i zaczynają krok po kroku wchodzić w dorosłe życie. Tak samo jak Ty. Jest wiele rzeczy, o których chcą rozmawiać ze swoimi rówieśnikami. Jest wiele rzeczy, których się obawiają, bo nie wiedzą jak będzie. Ten moment przejścia do życia, które nie kręci się tylko dookoła szkoły jest trudny dla wszystkich bez wyjątku i nie ma w tym nic dziwnego, że też się tego lekko obawiacie. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się porozmawiać na wiele kwestii oraz odnaleźć odpowiedzi na różne pytania. O tym będziemy dyskutować już wtedy kiedy uda Wam się zgromadzić odpowiedni materiał do rozmowy :)

W takim razie, na pierwszy strzał niech nam idzie kwestia kobiet i mężczyzn. 3 rzeczy, których nie wiemy o płci przeciwnej.

gotowanotatka

Mi notatka wyszła tak… Co Waszym zdaniem siedzi mi w głowie, a czego nie wiedzą o nas mężczyźni? :)

Pytania, które powinniście sobie zadawać podczas tworzenia tej notatki to:

1. Dlaczego ona/ on nie wie tego o kobietach/ mężczyznach?

2. Co powoduje, że ta wiedza nas omija?

3. W jaki sposób mogę jasno pokazać kim i jaki/ jaka jestem?

 

Udanego działania :)

 

Pliki do pobrania znajdziecie poniżej. Do dzieła!

Amy3thingsabtmen

Wally3thingsabtwomenczysta

About Angelika Skotnicka

Leave a Reply