Dzisiaj porozmawiamy o naszym doświadczeniu zarówno tym, które posiadamy jeżeli chodzi o język angielski, ale także o tym życiowym. Nie ważne ile lat masz, każdemu z nas udało się już coś przeżyć. Czasem 6-latek może nam udzielić najważniejszej lekcji w życiu, w końcu uczymy się całe życie…

 

Dzisiejsza notatka prezentuje Ci wszystko to co mi kojarzy się z różnymi wyspami, które masz w sketchbooku ONE GAME. Jeżeli przychodzi Ci na myśl jakieś słowo, którego nie znasz, a bardzo chcesz je wpisać jako swoje skojarzenie, to gorąco zachęcam Cię do poszukania go w słowniku, lub też zadaniu pytania Twojemu nauczycielowi. Jestem pewna, że Ci pomoże. Jeżeli masz problem ze słówkami, które ja wypisałam, to chciałabym abyś również sięgnął po słownik i sprawdził ich znaczenie. Na ten moment polecam Ci internetowy słownik bab.la. Sprawdza się świetnie :)

 

Każdy z nas miło wspomina dzieciństwo, przyjaciół, czas wolny, szalone momenty oraz chwile spędzone z rodziną. Dlaczego nie zbudować na tym różnorodnego słownictwa w klasie? :)

 

Wyrażenie:

to be connected to – oznacza ono być połączonym lub związanym z czymś lub kimś

Words connected to my childhood are:

– energetic because I was a kid full of energy.

– naughty because I sometimes did not listen to my parents.

– paint-finger-paints because I used to fingerpaint on the walls.

 

I jak Ci idzie? Udało Ci się już wymyślić wszystkie słowa?

Przed kolejną lekcją chciałabym abyś spojrzał na ten filmik i zastanowił się nad tym ile jeszcze w Tobie jest dziecka i co tak naprawdę lubisz w tej części swojej osobowości :)

 

 

Notatka do pobrania:

OGs2