Czasami jest tak, że w naszym życiu przez dłuższy czas pada deszcz. Zdarza się. Nie należy się ani załamywać ani poddawać. Po każdej burzy przychodzi słońce.

Jak dopadają Cię takie dni, że wydaje Ci się iż wszystko łącznie z nauka nie ma sensu, to postaraj się tym bardzo nie przejmować. Każdy z nas ma takie dni i takie okresy w życiu. One nie trwają wiecznie :)

Skoro o deszczu mowa, to może pogadamy o tym co czujesz jak pada? Możemy porozmawiać o tym co dosłownie robisz jak pada deszcz, a możemy też porozmawiać o tym w metaforyczny ujęciu, czyli ten deszcz to będą nasze gorsze dni :) As you wish :)

 

Najważniejsze jest, abyśmy zgromadzili sobie bank emocji, które możemy wykorzystać do tej rozmowy. Ja już to zrobiłam. Moje emocje są w notatce. Rzuć na nie okiem i spróbuj pobić moją ilość i znajdź ich jeszcze więcej niż 10. Zarówno tych pozytywnych, jak i tych negatywnych :) Gotowy?

No to zaczynamy :)

When it rains I feel depressed.

Sometimes I feel blissful.

When it rains I feel not only happy but also relaxed.

Rainy days make me feel lonely.

 

Zobacz, masz 5 różnych sposobów wypowiedzenia się na temat tego co czujesz jak pada deszcz. Teraz moje emocje zastąp swoimi i wiesz co? Jesteś gotowy do pogadanki :)

 

Włącz muzykę… Posłuchajmy co Selena Gomez ma nam do przekazania na temat deszczu :)

 

To nad czym ja bym się zastanowiła na podstawie jej utworu to:

kim w moim życiu jest osoba, bez której jeden dzień byłby dla mnie jak rok bez deszczu dla ziemi… Masz kogoś takiego w swoim życiu?

Co takiego wydarzyłoby się, gdyby rzeczywiście deszcz nie padał przez rok?

 

No to spróbujmy:

If it didn`t rain for one year….

->

->

->

narusuj skutki takiej sytuacji, a potem wspólnie przeniesiemy to na angielski :)

 

Baj

Notatka do pobrania

OGs9